TEKLİF FORMU


Gsm – Whatsapp : 0532 134 08 98 – 0532 509 37 91

Bizi Takip Edin:
 
Zafer Çapkın Kına Organizasyon > Kına gecesi organizasyonu  > Kına Gecesinde Nasıl Müzikler Çalınır?
kına gecesinde nasıl muzikler calınır

Kına Gecesinde Nasıl Müzikler Çalınır?

Kına Gecesinde Nasıl Müzikler Çalınır? Dans Ekibi Olmalı mıdır?

Evliliğe giden yolda hem eski Türk geleneklerini yaşatmak hem de modern bir bekarlığa veda partisi yapmak için gerçekleştirilen kına gecesi, gelin adayları için oldukça hassas bir konudur. Uzun bir hazırlık sürecinden sonra gerçekleştirilen kına organizasyonunun en önemli ögelerinden biri de çalınacak olan müzikler ve geceye renk katacak olan gösterilerdir.

kina-gecesi-muikleri-300x293 Kına Gecesinde Nasıl Müzikler Çalınır?

kına gecesi muzikleri

Profesyonel kına organizasyon firması gelin adaylarının isteklerine göre kına gecesinin konseptini düzenlerler. Bunun içerisinde nasıl müziklerin çalınacağından davetlileri eğlendirmek için ne gibi gösterilerin yapılacağına kadar her detayı ayarlamak da vardır.

Gecede çalınacak müzikler konusunda firmalar ve gelin adayları birlikte çalışır. Mutlu gelin adayının istekleri doğrultusunda müzik listeleri hazırlanır ve firmanın kurduğu kaliteli ses sistemi ile gece çok daha eğlenceli geçer. İstenirse firma tarafından kına gecesi için müzik grubu ya da DJ’de ayarlanabilir.

Kına Gecesinde Müzik Seçimi

Kına gecesinde çalınacak olan müzikleri genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kına yakılma seremonisi esnasında çalan kına türküleri; Bu süreçte geleneksel kına türküleri çalınmaktadır. Bu türküler ağır ve hüzünlüdür. Kına yakma töreninin tüm duygularını yansıtan bu müzikler geçmişimizi yansıtan güzel geleneklerimizdendir.
  • Hareketli kına gecesi şarkıları; Kına gecesinin duygusal anları olsa da genelinde eğlenceli ve çok hareketli geçer. Kına yakılma seremonisinden sonra davetlileri büyük bir eğlence beklemektedir. Gecenin tadını doyasıya çıkarabilmek için hazırlanmış olan hareketli müziklerle keyifli bir ortam sağlanır. Bunlar oyun havalarından oryantal müziklere, popüler ve güncel şarkılardan roman havalarına, hareketli türkülerden halay ve yöresel oyun havalarına kadar çok çeşitli seçenekte olabilir.

 

Çalınan müziklerle gelin adayının aileden ayrıldığı için yaşadığı hüzün ve sonrasında sevdiğine kavuşmasının mutluluğu tüm davetlilere yaşatılır.

Kına gecesinde çalınacak müzikleri seçerken, kına organizasyonunun konsepti oldukça önemlidir. Her şeyin uyum içerisinde olabilmesi için bütün ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Bu noktada kına organizasyon şirketiyle çalışmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Kına gecesinde davetlileri eğlendirmek ve geceyi daha unutulmaz kılmak adına bazı gösteriler de yapılır. Bunların başında da geleneksel veya modern dansları ile dans ekipleri gelmektedir.

Kına Gecesinde Dans Ekibi Olmalı mı?

kina-organizasyon-muzikleri-300x293 Kına Gecesinde Nasıl Müzikler Çalınır?

kına organizasyon muzikleri

Kına gecesini farklı ve unutulmaz yapmak adına kına dans ekibi en iyi alternatif olacaktır. Bir dans ekibi, seçilmiş olan konsepte uygun şekilde, geleneksel motiflerle ya da modern dans gösterileriyle geceye farklılık katabilir. Alanında deneyimli kına dans ekibiyle davetlilere unutulmaz bir gece yaşatır.

Bir dans ekibinin kına gecesinde olması zorunlu değildir. Ancak hem davetlileri eğlendirme hem de geceye renk katmak adına iyi bir çözümdür. Modern veya klasik bir dans gösterisi kına gecenizin uzun süre dillerden düşmesini sağlayacak önemli bir unsurdur.

İzmir’in en iyi kına organizasyon firması olarak müziklerden gösterilere kadar kaliteli hizmeti esas alarak müşterilerimize hizmet veriyoruz. Çok çeşitli müzik seçeneklerimizle ya da profesyonel dans ekiplerimizle şık bir kına gecesi sizi beklemektedir.

WhatsApp chat